Napojení PrestaShop e-shopu společnosti TEKA na systém Microsoft Business Central

Úvod:

Společnost TEKA je přední výrobce a prodejce kuchyňských spotřebičů, včetně trub, varných desek, lednic, digestoří a dřezů. Před pár lety jsme převzali správu jejich e-shopu, několik let ho provozovali na našich serverech a starali se o jeho vývoj na základě individuálních potřeb této společnosti. Aby mohla TEKA efektivně reagovat na dynamický trh a modernizovat své podnikání, obrátila se na nás, PixelBrothers s.r.o., s žádostí o vytvoření nového e-shopu a napojení na moderní řídicí systém Microsoft Business Central (BC).

Výzva:

Přestože TEKA je známá svými kvalitními produkty, zažívala komplikace s předchozím zastaralým systémem pro správu produktového portfolia, zpracování objednávek, servisu i reklamací, management zákaznických i dodavatelských databází a vedení účetnictví včetně fakturace. Cílem bylo nejen modernizovat e-shop, ale také zefektivnit procesy kolem správy produktového portfolia a odbavování B2B i B2C objednávek přechodem na nový podnikový systém.

Řešení:

Vývoj e-shopu byl postaven na platformě PrestaShop s originální šablonou navrženou speciálně pro TEKA. Jedním z klíčových prvků projektu bylo také propojení e-shopu se systémem Microsoft Business Central prostřednictvím API. Toto propojení zahrnovalo:

  • Synchronizaci údajů o produktech, jako jsou ceny pro jednotlivé skupiny zákazníků a skladové zásoby, z BC do e-shopu.
  • Přenos recyklačních poplatků pro prodávanou elektroniku z BC do e-shopu.
  • Synchronizaci objednávek z e-shopu do BC.

Naše řešení bylo postaveno s využitím PHP, vycházející nejen z faktu, že PrestaShop je v PHP, ale také protože jsme PHP vývojáři a právě PHP bylo ideálním jazykem pro tento druh projektu.

Výsledky:

Díky napojení e-shopu na BC získala společnost TEKA výraznou efektivitu a modernizaci v oblasti podnikových procesů. Změny, jako jsou aktualizace skladových zásob, změny cen nebo recyklačních poplatků v BC, se automaticky projeví i na e-shopu. Tato automatizace nejen zefektivnila procesy, ale také snížila pravděpodobnost chyb a nesrovnalostí. Zpětná vazba od TEKA potvrdila, že nový systém a naše propojení s BC přineslo rychlost, přehlednost a komplexní řešení, které bylo potřebné.

Závěr:

Projekt pro značku TEKA ilustruje naši schopnost adaptovat se na specifické potřeby zákazníka a integraci s moderními řídicími systémy, jako je BC. Jde o příklad toho, jak technologie může skutečně transformovat podnikání a jak my, PixelBrothers s.r.o., jsme připraveni pomoci našim klientům dosáhnout jejich cílů.